Producenci

4 dowody na to, dlaczego klocki dla 3 latka to najlepsza zabawka dla dziecka w tym wieku

Jaka jest najlepsza zabawka dla 3 latka? Odpowiedź jest jedna – klocki. Niezależnie od tego, jakie wybierzesz, dasz dziecku nie tylko zabawkę, która skupi jego uwagę na dłuższy czas, ale także zyskasz narzędzie, dzięki któremu nauczysz malucha kilku nowych umiejętności. Oto 4 powody, dla których klocki dla 3 latka to najlepsza zabawka dla dziecka w tym wieku.

Rozpoznawanie kolorów

Trzyletnie dziecko ciągle się uczy. Chcesz umilić mu ten proces? Klocki dla 3 latka to wspaniały pomysł, by podczas zabawy podszkolić lub wprowadzić nowe umiejętności, jak np. rozpoznawanie kolorów. Pokazuj dziecku klocki i nazywaj kolory. Kiedy opanuje sztukę ich rozróżniania i nazywania, proś o zbudowanie wieży tylko w kolorze czerwonym albo tylko w zielonym. W ten sposób utrwalisz słownictwo związane z barwami.

Czy wiesz, jaki to kształt?

Czy wiesz, że klocki dla 3 latka pomogą ci nauczyć lub utrwalić nazwy kształtów? Możesz to zrobić przynajmniej na 2 sposoby. Wymieszać ze sobą 2 rodzaje klocków, a przy ich porządkowaniu nazywać kształty, albo zacząć bawić się klockami konstrukcyjnymi. Zacznij od układania wspólnie z dzieckiem jakiegoś kształtu (pamiętaj, że twoje dziecko ma dopiero 3 lata, dlatego to ty musisz tak pokierować zabawą, żeby powstał określony kształt), następnie nazwij kształt. Możesz pokazać dziecku taki sam na kartce, możesz też wziąć z innego opakowania np. prostokątny klocek (jeżeli ułożyliście właśnie tę figurę) i spróbować go wspólnie z dzieckiem odrysować na kartce.

Nauka kategoryzacji

Kategoryzacja to jedna z najważniejszych umiejętności, jakie przydają się dziecku w edukacji oraz w życiu codziennym. Klocki dla 3 latka to nie tylko wspaniały pomysł na zabawkę dla dziecka, można je wykorzystać przy nauce kategoryzacji. Zacznij od budowania wież albo układania długich wężów w jednym kolorze (zbuduj wieżę tylko z żółtych klocków, ułóż węża z niebieskich itp…). Możesz poprosić dziecko, by do jednego pudełka schowało tylko prostokątne klocki, a do drugiego kwadratowe.

Doskonalenie umiejętności rozumienia poleceń

Trzyletnie dziecko powinno rozumieć proste polecenia. Chcesz wzmocnić tę umiejętność u swojej pociechy? Klocki dla 3 latka to świetna zabawka, która pomoże ci w rozwijaniu rozumienia. Poproś dziecko, by położyło klocek na krześle, albo by zaniosło go babci, albo, żeby włożyło go do pudełka. Poleceń, które możesz wymyśleć jest bardzo dużo, a dziecko będzie miało dobrą zabawę. Nie tylko będzie „coś robiło” z ukochanymi klockami, ale także będzie się ruszało, a 3 latki najbardziej lubią sobie pobiegać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl