Producenci

Dobra zabawka dla dwulatka, czyli jaka? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Zabawki odgrywają w życiu dziecka ważną rolę i niewątpliwie nie powinny być wybierane przypadkowo. Są nie tylko metodą na urozmaicenie wolnego czasu, ale też formą nauki i rozwoju. Właściwie dobrane stymulują zmysły i wyobraźnię, a także pobudzają do konkretnych aktywności ruchowych. Jak dopasować je do wieku i umiejętności dziecka? Podpowiadamy, co musisz wiedzieć, by wybrać dobre zabawki dla dwulatka!

Zabawki dla dwulatka na co zwrócić uwagę?

Dzieci rozwijają się niezwykle dynamicznie. Wraz z wiekiem zmieniają się ich potrzeby i zainteresowania. Zgodnie ze spostrzeżeniami psychologów, na poszczególnych etapach życia najmłodsi są szczególnie wrażliwi na konkretne rodzaje stymulacji. Co więcej, określone aktywności dostarczają im wtedy najwięcej radości. Dobre zabawki dla dwulatka to zatem te, dostosowane do jego wieku i potrzeb. Jaki rodzaj stymulacji sprawdzi się w przypadku dzieci w tym wieku?

Zabawki dla dwulatka a umiejętności dziecka

Najmłodsi w wieku dwóch potrafią już całkiem dużo. Wybierając zabawkę dla dwulatka, warto wziąć to pod uwagę. Pozwoli Ci to dopasować akcesoria, które rozwiną nowe lub wzmocnią nabyte już umiejętności dziecka. Pociechy w tym wieku zazwyczaj wiedzą już jak wykonywać następujące aktywności:

– chodzenie, bieganie, siadanie na krześle,

– samodzielne picie i jedzenie,

– rysowanie kółek i kresek,

– odkładanie przedmiotów na miejsce,

– wymawianie krótkich zdań,

– dopasowywanie kształtów do wycięć w układankach,

– układanie wież lub szeregów z przedmiotów.

Jakie zabawki dla dwulatka?

Na podstawie wymienionych umiejętności zabawki dla dwulatka można podzielić na kilka grup. Taka klasyfikacja z pewnością pomoże Ci wybrać gadżety dopasowane do wieku i potrzeb dziecka. Jakie akcesoria sprawdzą się w przypadku dzieci dwuletnich?

1. Zabawki wspomagające rozwój kreatywności.

2. Akcesoria stymulujące i zachęcające do określonej aktywności ruchowej.

3. Zabawki rozwijające wyobraźnię.

4. Zabawki kształcące zdolności muzyczne.

Zabawki dla dwulatka a dziecięce potrzeby

Dzieci w wieku dwóch lat zazwyczaj charakteryzują się określonymi potrzebami. Są dynamiczne i ruchliwe, a wiele codziennych czynności chcą robić samodzielnie. Jednocześnie czerpią dużo radości z aktywności wykonywanych z rodzicami, a także chętnie ich naśladują. Wybierając zabawki dla dwulatka, warto wziąć pod uwagę, że wspólnie spędzony czas i zaangażowanie w dziecięce zabawy to doskonały sposób na budowanie i wzmacnianie więzi z pociechą.

Bezpieczne zabawki dla dwulatka

Nie sposób nie wspomnieć, że zabawki dla dwulatka powinny być przede wszystkim bezpieczne. Pociechy w tym wieku są jeszcze na tyle małe, że wiele dziecięcych akcesoriów może im niejako zagrażać. Jak wybrać bezpieczne zabawki? Skorzystaj z oznaczeń producentów. Na większości gadżetów dla najmłodszych znajdziesz informację o tym, od jakiego wieku są one zalecane.

Jakich zabawek dla dwulatka nie wybierać?

Wybierając zabawki dla dwulatka, warto zwrócić uwagę na elementy, które mogą okazać się zagrażające dla dziecka. Wśród tego typu części i wykończeńmożna wymienić między innymi twarde i wystające elementy, ostre krawędzie czy małe przyciski i guziki, które pociecha może połknąć. Zabawki nie powinny być również zbyt skomplikowane, ponieważ może to szybko doprowadzić dziecko do znudzenia lub zniechęcenia.

Pomysły na zabawki dla dwulatka

Jakie zabawki dla dwulatka warto wybrać? Wśród akcesoriów, które wpisują się w wyżej omówione kryteria, znajdziesz między innymi:

1. Układanki

Układanki to doskonały pomysł na prezent, który nie tylko bawi, ale i uczy oraz stymuluje wyobraźnię. Co więcej, świetnie nadają się do wspólnych aktywności z rodzicami. W ofercie zabawek dla dwulatka znajdziesz szeroki wybór układanek, które doskonale sprawdzą się dla dzieci w tym wieku. Ciekawą propozycją są np. zestawy kolorowych puzzli, obejmujące kilka układanek o zróżnicowanej ilości elementów. Tego typu rozwiązanie zapewnia zabawę progresywną, czyli taką, która umożliwia zwiększenie poziomu trudności. W przypadku układanek dla najmłodszych warto postawić na znane i lubiane przez dzieci motywy, np. te, inspirowane bajkami.

2. Edukacyjne zabawki dźwiękowe

Dobrym pomysłem na zabawkędla dwulatka są również akcesoria, które wydają z siebie rozmaite dźwięki. Ten rodzaj stymulacji cieszy się dużą sympatią najmłodszych i doskonale motywuje ich do nauki. Wśród tego typu gadżetów znajdziesz między innymi lalki i przytulanki, które śpiewają piosenki lub zabawki, które wspierają naukę języka angielskiego. Ciekawym rozwiązaniem mogą być również akcesoria w kształcie instrumentów, które wprowadzą dziecko w świat muzyki i być może obudzą w nim pasję do dźwięków.

3. Zabawki interaktywne

Doskonałym pomysłem na ciekawą zabawkę dla dwulatka mogą byćrównież rozmaite akcesoria interaktywne. Duże zainteresowanie najmłodszych wzbudzają gadżety, z których wydobywa się dźwięk lub światło. Wśród tego typu zabawek znajdziesz między innymi zwierzątka, które powtarzają wypowiedziane słowa. Mówiąca papuga czy przedrzeźniający chomik z pewnością dostarczą dziecku masę radości!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl