Producenci

Jaki prezent na roczek, czyli trafione upominki dla dziewczynek i chłopców

Pierwsze 12 miesięcy w życiu dziecka mija wyjątkowo szybko. Roczniak ma za sobą intensywny etap poznawania świata wszystkimi zmysłami. Jest coraz bardziej ruchliwy, bo lada moment zacznie chodzić. Jaki prezent na roczek wydaje się odpowiedni? Poniżej przegląd pomysłów, które można znaleźć w sklepie Fejko.

Edukacja czy zabawa?

Kupowanie prezentów dla małych dzieci to nie lada wyzwanie. Wiedzą o tym nie tylko rodzice, ale także osoby, które szukają upominku dla zaprzyjaźnionego malucha. Jaki prezent na roczek będzie szczególnie mile widziany? W pierwszej kolejności warto ustalić, czy chcemy wybrać zabawkę, czy coś o walorze edukacyjnym. Decydując się na zabawkę, najlepiej wybierać maskotkę. Im mniej posiada elementów, tym lepiej. Bezpieczne są zwłaszcza pluszaki, które nie mają żadnych ruchomych elementów, którymi można się zakrztusić. Dostępne w sklepie rekinki nie tylko świetnie nadają się do przytulania w ciągu dnia i przed snem. Po naciśnięciu brzuszka świecą, a nawet śpiewają piosenki.

Maty zwykłe i do przechowywania zabawek

Świat dziecka rocznego ma szersze horyzonty niż w przypadku niemowlaka. Jego przestrzeń warto jednak wyznaczyć po to, aby dziecko przyzwyczaiło się, gdzie powinno się bawić. Jaki prezent na roczek zaznaczy rejon malucha? Na pewno w tej roli sprawdzi się mata na podłogę. Wykonana z tworzywa sztucznego jest lekka, więc można ją zabrać także w podróż lub na piknik, gdzie zastąpi koc. Zdobiona w motywy ulicy może stanowić przestrzeń, na której maluch układa klocki lub bawi się ulubionymi samochodami. Godne uwagi są także maty ze ściągaczem, które zwijają się jak worek. Wszystkie zabawki, które były na macie, automatycznie lądują w jej środku.

Jaki prezent na roczek dla dziewczynki?

Kupując prezent dla dziewczynki, niemalże odruchowo przyglądamy się lalkom. Wszystko dlatego, że młode damy dość szybko szukają zabawek, które przypominają wyglądem człowieka. Roczna dziewczynka nie powinna jeszcze bawić się lalkami, które mają wiele małych, wymiennych elementów, jak buty, ozdoby czy ubranka. Na tym etapie najlepiej sprawdzi się lalka typu dzidziuś. Można ją przebierać, kłaść do snu oraz słuchać, jakie śpiewa piosenki. Interaktywny bobas ma także walory edukacyjne. Uczy dziecko tego, jak wyglądają niemowlęta, w co się je ubiera i jak można je pielęgnować. Lalki bobasy są polecane zwłaszcza tym dzieciom, które będą miały za jakiś czas rodzeństwo.

Interaktywna papuga do powtarzania dźwięków

Małe dzieci bardzo chętnie naśladują dorosłych oraz przedmioty, które je otaczają. To dlatego tak chętnie kupujemy im zabawki interaktywne, których dźwięki można powtarzać. Jaki prezent na roczek z tej kategorii zaciekawi zarówno chłopca, jak i dziewczynkę? Gadająca papuga nie tylko pomacha do malucha skrzydłami, ale także będzie powtarzać po nim wszystkie dźwięki. Kolorowy pluszak świetnie sprawdzi się jako zabawka, która pomaga w wydawaniu pierwszych dźwięków, które dopiero za jakiś czas rozwiną się w konkretne słowa. Jest wyposażona w baterie, dlatego zabawa z nią może trwać bardzo długo.

Uciekająca pszczółka jako pomoc przy nauce chodzenia

Pierwszy rok życia to czas, gdy dziecko zaczyna poznawać otoczenie z pozycji pionowej. Jeszcze samodzielnie nie chodzi, ale chętnie wpiera się na pomocnej dłoni lub szuka podparcia w meblach. Nie brak przy tym upadków, które mogą malucha lekko zniechęcać do dalszej nauki. Interaktywna pszczółka zaciekawi dziecko zabawnymi dźwiękami. Na jej nóżkach znajdują się przyciski, uruchamiające piosenkę lub konkretne słowo. Jak zabawka może wesprzeć dziecko w nauce chodzenia? Pszczółka potrafi jeździć i uciekać, zachęcając malucha do tego, aby ją gonił. Jest bezpieczna - ma wbudowany specjalny czujnik, który po wykryciu przeszkody odwraca się w inną stronę.

Zabawki drewniane

Zanim nastała epoka zabawek plastikowych, całe pokolenia dzieci bawiły się przedmiotami, wykonanymi z drewna. Zastanawiając się, jaki prezent na roczek będzie dobry dla dziecka, można zainwestować w coś drewnianego. W przypadku niektórych zabawek, jak łóżeczko dla lalki, to upominek, który będzie używany przez minimum kilka lat. Drewniana, solidna konstrukcja łóżeczka może być połączona z dodatkowym piętrem. Dzieciom warto także podsuwać drewniane puzzle. Duże komplety, wykonane w zgodzie z koncepcją Marii Montessori służą do logicznych zabaw nieco starszych dzieci. Poszczególne elementy świetnie nadają się także do układanek, jakim podoła także roczniak. Ponad 130 drewnianych klocków zachwyci malucha żywymi barwami i niekończącymi się możliwościami zabawy.

Poszukiwanie zabawek dla rocznego dziecka z pewnością jest wyzwaniem. Nie musi być jednak zajęciem stresującym. Wystarczy poświecić nieco czasu na poznanie świata maluchów, aby wyłapać z niego wartościowe pomysły na zabawę. Kształtowanie gustu małego dziecka to proces, który rozpoczynają przecież jego rodzice i opiekunowie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl